MD Kompleksowe Usługi Dekarskie

Solidne i estetyczne dachy za niewygórowaną cenę!

 

Firma MD K.U.D. świadczy głównie usługi ciesielsko-dekarskie. Najczęściej zajmujemy się wznoszeniem nowych i generalnymi remontami starych dachów. Więcej na temat usług świadczonych przez naszą firmę znajdą Państwo tutaj.

Firma w obecnej postaci istnieje od sierpnia 2010 roku ale niektórzy z jej pracowników już od ponad dwudziestu lat pracują w branży.

Właścicielem firmy jest mgr inż. Michał Dubiel. Jest to osoba rzetelna, dokładna i pomysłowa. Mimo młodego wieku posiada spore doświadczenie w branży ciesielsko-dekarskiej. Z tym zawodem ma on styczność już kilkanaście lat poprzez pracę w rodzinnej firmie dekarskiej od lat młodzieńczych. W roku 2009 ukończył on studia z wynikiem bdb, broniąc pracę mgr pod tytułem "Czynniki determinujące jakość nowoczesnych pokryć dachowych". Cechuje się on świeżym podejściem do ciesielstwa i dekarstwa czego przejawem jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań i narzędzi w pracy. Niedawno oficjalnie potwierdził swoją wiedzę i umiejętności dekarskie uzyskując tytuł czeladnika.

W naszej firmie pracujemy nad tym by ciągle doskonalić swoje umiejętności i metody pracy. Stawiamy na jakość. Swoją pracę zawsze staramy się wykonywać jak najlepiej. Najważniejsze jest dla nas by Państwa dach nie przeciekał ale estetyka oraz oszczędność materiałów są również dla nas bardzo ważne. Dbamy o detale i jakość wykonania.

Stosujemy nowoczesne, profesjonalne narzędzia.  Do cięcia blachy nigdy nie wykorzystujemy szlifierek kątowych (potocznie "Bosza")! Mamy doskonałą świadomość, iż takie działanie uszkadza powłokę blachy i powoduje natychmiastową utratę gwarancji. Do blachy stosujemy tzw. niblera, który tnie nie nagrzewając materiału. Arkusze blachy oraz ofasowania przykręcamy akumulatorowymi wiertarko-wkrętarkami. Narzędzia akumulatorowe przyspieszają pracę i zwiększają bezpieczeństwo eliminując konieczność stosowania  kabli-przedłużaczy plątających się pod nogami. Posiadamy oraz w razie konieczności stosujemy uprzęże bezpieczeństwa. Dysponujemy również długą, składaną drabiną aluminiową oraz własnym rusztowaniem typu warszawskiego.

Jeździmy samochodem FIAT Dukato z otwartą skrzynią ładunkową. W związku z tym mamy dość sporą swobodę w transporcie materiałów. Na Państwa życzenie możemy również wywieźć złom stalowy oraz odpady drewniane.

Dbamy o właściwą wentylację dachu dobierając odpowiednie do konkretnego dachu rozwiązania i materiały. Dobra wentylacja dachu i pokrycia jest niezmiernie ważna. Źle wykonana może prowadzić do szybkiego niszczenia konstrukcji i pokrycia oraz  powodować skraplanie się pary wodnej. W takim przypadku woda ze skroplin może w pewnych miejscach nie tylko kapać ale i lać się strumieniami! Zawilgocone ocieplenie traci właściwości termoizolacyjne co przekłada się na duże straty cieplne. Wybierając dekarza proszę zrobić prosty test który pozwoli stwierdzić czy cokolwiek zna się on na rzeczy. Wystarczy spytać czym zabezpieczy on kalenicę dachu krytego blachą profilowaną (np blachodachówką) przed wdmuchiwaniem śniegu i deszczu. Zakładając, że warstwą wstępnego krycia będzie membrana wysokoparoprzepusczalna a budynek będzie miał poddasze mieszkalne powinna to być specjalna taśma wentylacyjna. Jeśli zaproponuje w tym przypadku uszczelki profilowane (lub klinowe) to lepiej takiej osobistości podziękować bo może się to źle skończyć dla Państwa dachu. Ponadto przy poddaszu użytkowym zawsze lepiej zakładać membranę a nie folię wstępnego krycia gdyż ta druga jest mało przepuszczalna i wymaga zastosowania drugiej szczeliny wentylacyjnej między nią a ociepleniem. Poprawne wykonanie tej szczeliny bywa czasochłonne i raczej się od tej metody już odchodzi. Jeśli ktoś będzie chciał założyć zwykłą folię wstępnego krycia na dach budynku z poddaszem mieszkalnym to dla własnego dobra proszę mu to wybić z głowy lub najlepiej zmienić wykonawcę.

Wykończenia blacharskie takie jak obróbki czy inaczej ofasowania wykonujemy we własnym warsztacie. Niektóre firmy oszczędzają zlecając inwestorowi zakup gotowych ofasowań. U nas koszt wykonania takich blach jest wliczony w cenę wykonania dachu, Państwo płacą jedynie za materiał - blachę. Wykończenia wykonujemy i montujemy w sposób, którego efekt można zobaczyć na zdjęciach w galerii. Prosimy o wcześniejszą informację jeśli Państwo życzą sobie wykonanie wykończeń na inny sposób.

Praca nad Państwa dachem zaczyna się już w naszym biurze. Po otrzymaniu od Państwa kopii projektu architektoniczno-budowlanego, dane dotyczące więźby dachowej zostają wprowadzone do specjalistycznego programu komputerowego czego efektem jest trójwymiarowa wizualizacja dachu. Zabieg ten pozwala na dalszym etapie przyspieszyć wycinanie pojedynczych elementów więźby dachowej, zwiększyć dokładność połączeń oraz zoptymalizować zapotrzebowanie na materiały, tak aby zużyć ich jak najmniej.
W praktyce, obiekt budowlany nigdy nie jest wykonany w 100% zgodnie z planem. Stworzenie modelu dachu w przestrzeni wirtualnej uwzględniając, poza planem rzeczywiste parametry obiektu oraz życzenia inwestora pozwala wykryć wiele potencjalnych problemów i zawczasu wprowadzić poprawki i zmiany.
Wizualizacje 3D nie dotyczą jedynie nowych budynków. Chcą Państwo dokonać jakiś zmian w Państwa dachu lub wykonać jego generalny remont? Na Państwa życzenie zaprezentujemy jak będą wyglądały dachy o wybranych przez Państwa parametrach.

Nasza firma jest nieduża ale ściśle współpracujemy z kilkoma innymi firmami budowlanymi. W przypadku większego obiektu często posiłkujemy się ich pomocą. W takim przypadku, każda firma wykonuje część obiektu ale całość kontrolowana jest przez nas. Dostrzeżone ewentualne niedociągnięcia zostają poprawione.

Współpracujemy również z lokalnym składem budowlanym, tartakiem oraz hurtownią pokryć dachowych. Na Państwa życzenie możemy sprawdzić ceny materiałów w znajomych placówkach oraz zamówić potrzebne materiały w Państwa imieniu.

Dziękujemy za zainteresowanie się naszą firmą. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Zachęcamy do polubienia nas na Facebook`u i Google +. Dziękujemy!